Wybierając się na zakupy do marketu, zapewne wielu z nas ma...
Wielu z nas zapewne zastanawiało się, co oznaczają różne...
Poliuretan jest tworzywem sztucznym stosowanym w wielu...
Poliuretan jest jednym z najczęściej wykorzystywanych tworzyw...
Trudno wyobrazić sobie salon, w którym nie byłoby myjni fryzjerskiej. Jeszcze do niedawna myjnia w każdym salonie wyglądała praktycznie tak samo. Dziś oferta sprzętu fryzjerskiego jest tak duża, że znajdziemy rozmaite modele myjni charakteryzujące się rozmaitym designem, różną funkcjonalnością oraz sporą rozpiętością cenową. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednią myjnię. Decydującym kryterium powinna być powierzchnia użytkowa salonu.
Rozwiązania do mniejszych salonów
Jeżeli ilość miejsca, jaką dysponujemy nie jest zbyt imponująca najlepszym wyborem będzie myjnia w formie wolnostojącej. Taki rodzaj myjni pozwoli zaoszczędzić dużo przestrzeni. Ogromną zaletą myjni wolnostojącej jest możliwość postawienia przy niej fotela fryzjerskiego. Nie musimy kupować dodatkowego sprzętu. Wystarczy fotel, który używany jest do strzyżenia i modelowania. Ruchomą misę z łatwością ustawimy według potrzeb.
Duży salon, czyli większe możliwości aranżacyjne
W przypadku dużych salonów warto zastanowić się nad myjnią kompaktową. Posiada ona wbudowany fotel. Rzecz jasna taki sprzęt zajmuje więcej miejsca, jednak komfort korzystania z niego jest zdecydowanie większy. Wygodne siedzisko pozwala usiąść pod odpowiednim kątem, bez zbędnej gimnastyki. Na rynku dostępnych jest wiele modeli myjni kompaktowych, sprawiających wrażenie ekskluzywnych mebli, a nie wyposażenia salonu fryzjerskiego. Mogą one fantastyczne wzbogacić wnętrze i dodać my charakteru i klasy.
Misa i obudowa myjni
Wybierając myjnię należy kierować się przede wszystkim względami praktycznymi. Wiele zależy od odpowiedniej misy. Misa głęboka skutecznie chroni klienta przed zachlapaniem wodą. Misa płytka sprawia, że fryzjer ma lepszy dostęp do włosów. Niektóre modele myjni posiadają misy ze specjalnymi półeczkami, na których można ustawić szampony i odżywki. Ważną kwestią jest także obudowa myjni. Najczęściej wybieraną opcją są myjnie z plastikową obudową. Po pierwsze są najtańsze. Po drugie zaś tworzywo sztuczne łatwiej utrzymać w czystości. Dostępne są także myjnie wykonane ze stali nierdzewnej. Znacznie trwalsze i bardziej odporne na różnego typu uszkodzenia. Ich atutem jest stylowy wygląd.