Rodzaje pralek

Rozwój sprzętu domowego jest bardzo dynamiczny i z miesiąca na miesiąc pojawiają się nowe modele znanych nam urządzeń, które rozszerzone są o dodatkowe funkcje usprawniające ich działanie. Przykładem niech będą pralki. Dawniej mało kto mógł sobie pozwolić na posiadanie pralki automatycznej. Wielu z nas prało w starej Frani wyposażonej w przyrząd do wyciskania ubrań. Następnym etapem rozwoju pralek były pralki dwukomorowe, które w jednej komorze miały pralkę, a w drugiej wirówkę. Był to bardzo duży komfort, gdyż po wyciągnięciu takiego prania z wirówki było ono prawie suche.

Obecnie niewielu z nas wyobraża sobie pranie w pralce innej niż pralka automatyczna. Każdy producent pralek automatycznych ma własne modele oraz dodatkowe funkcje, którymi zachęca do zakupu właśnie swojego produktu. Nowoczesne automaty dzielimy na pralki ładowane od góry oraz od przodu. W większości przypadków pralki napełniane od góry są mniejszych rozmiarów oraz posiadają mniejszy bęben. Są stosowane w niewielkich łazienkach, w których każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Osoby, które posiadają duże łazienki lub nawet całe pralnie mogą pozwolić sobie na pralki napełniane od przodu. Są one o wiele bardziej zaawansowane technologicznie oraz posiadają ciekawe funkcje.

Każda nowoczesna pralka automatyczna wbudowany ma programator odpowiadający za pranie. W każdym z nich ustawione jest kilka programów prania. Począwszy od programu do prania delikatnych tkanin, poprzez pranie wstępne aż po pranie wełny i syntetyków. Ciężko sobie teraz wyobrazić, że jeszcze kilkanaście lat temu wiele osób prało w pralkach starego typu. Dzisiaj nikt nie może sobie pozwolić na takie marnotrawienie czasu oraz energii. Dzięki pralkom automatycznym nasza praca podczas prania ogranicza się do załadowania brudnych ubrań do pralki oraz wyjęcia po całym procesie czystych i odwirowanych ubrań. Cały ten proces zajmuje nam kilka minut, a resztę czasu możemy poświęcić sobie oraz bliskim lub rodzinie.
 

Zobacz także

Jak kupić idealną dla siebie pralkę?

Technologie czyszczenia oraz prania odzieży

Jaki środek do prania wybrać?

Czy warto założyć pralnie?

Promocja na pranie

Kontakt

Telefon
802 154 789

E-mail
kontakt@800lat.p

Adres

ul. Krucza 50, Warszawa

O firmie

Na stronie znajdziesz ciekawostki o biznesie pralniczym i poliuretanowym. Przekażemy Ci również wskazówki  dotyczące rozwoju biznesu fryzjerskiego oraz informacje na temat biznesu związanego z usługami solaryjnymi. Zapraszamy!