Tworzywo sztuczne, jakim jest poliuretan od wielu lat święci...
Na sukces salonu fryzjerskiego składa się wiele elementów...
Poliuretan jest jednym z najciekawszych wynalazków ostatnich...
Poliuretan i jego pochodne są jednymi z najczęściej...
Wielu z nas wydaje się, że profesjonalne pranie odzieży oraz innych materiałów nie różni się od typowo domowego prania w pralce lub ręcznego prania np. delikatnych tkanin, lub wełny. Nic bardziej mylnego. Profesjonalne pranie jest podzielone na różne etapy, które przygotowują materiał do prania głównego. W dzisiejszym artykule postaram się przybliżyć całą technologię prania oraz przygotowania materiału do prania głównego.
Pierwszym etapem jest dokładne sprawdzenie każdej sztuki przyjętej do pralni odzieży w celu sprawdzenia stanu faktycznego oraz uniknięcia późniejszych reklamacji ze strony klienta. Kolejnym etapem jest kontrola kieszeni, która ma na celu pozbycie się niebezpiecznych dla tkanin rzeczy jak długopisy, ostre przedmioty lub inne elementy mogące uszkodzić, lub pofarbować powierzoną nam tkaninę. Następnie możemy przystąpić do przygotowania odzieży do dalszego etapu czyszczenia. Na tym etapie powinniśmy posegregować odzież pod względem dopuszczalnej temperatury prania oraz środków chemicznych, jakich możemy użyć do wyczyszczenia materiału.
Następny etap odbywa się już z użyciem środków chemicznych. Wstępne odplamianie i środek wykorzystany do tej czynności zależy od rodzaju materiału oraz samego zabrudzenia. Innego środka użyjemy do tłustych plam a innego do plam z wina czy też krwi. Z tego powodu tak bardzo ważna jest znajomość technik czyszczenia różnych rodzajów plam.
Kolejnym i prawie ostatnim etapem czyszczenia jest pranie ostateczne. W zależności czy jest to odzież delikatna, czy też mniej podatna na uszkodzenia podczas prania stosujemy tradycyjne metody lub też pranie chemiczne. Doświadczony pracownik pralni wie jakiej metody użyć oraz jakich substancji chemicznych dodać do procesu prania, aby otrzymać zadowalające efekty.
Ostatnim etapem prania jest odpowiednie uformowanie ubrań oraz wyprasowanie ich specjalnym żelazkiem parowym. Jak widzicie, pranie w pralni różni się trochę od domowego prania w pralce automatycznej.