Fotel fryzjerski do małego salonu - jak wybrać

Nie każdy salon fryzjerski posiada dużą przestrzeń, na której można swobodnie zorganizować kilka stanowisk fryzjerskich. Wielu właścicieli początkujących salonów decyduje się na wynajęcie mniejszego pomieszczenia. Powód jest dosyć oczywisty. Są nim niższe koszty. Mniej przestrzeni oznacza oczywiście większe problemy aranżacyjne. Należy dobrze zastanowić się nad doborem mebli. Jednak również mniejszy salon można urządzić w taki sposób, aby był wygodny i funkcjonalny.

Fotel fryzjerski, czyli mebel numer jeden
Fotel fryzjerski jest bez wątpienia najważniejszym elementem wyposażenia salonu. Niektóre modele zajmują bardzo dużo miejsca. Ale oferta foteli fryzjerskich jest na tyle szeroka, że można z niej wybrać fotele mniejsze, które z powodzeniem zmieszczą się w niewielkim salonie. Warto zwracać uwagę na modele o najprostszej budowie, które są lekkie.

Uważajmy, aby kompaktowa budowa nie wpływała na komfort użytkownika. Fotel powinien posiadać wygodne siedzisko, solidne oparcie, podłokietniki oraz podnóżki. Ogromną zaletą fotela jest siłownik hydrauliczny służący do regulacji wysokości siedziska. Po pierwsze daje to możliwość dostosowania wysokości fotela do wzrostu klienta. Po drugie zaś znacznie ułatwia pracę fryzjerowi. Pamiętajmy o tym, że im mniejszy fotel wybierzemy, tym więcej miejsca zyskamy na inny, niezbędny sprzęt.

Funkcjonalne rozwiązania
Wybierając fotel, zwróćmy uwagę na to, że poza przestrzenią, którą będzie zajmował sam mebel, niezbędne będzie dodatkowe miejsce wokół. Potrzebne jest ono fryzjerowi, który przecież musi posiadać wiele swobody, by dobrze wykonywać swą pracę. Jeżeli chcemy umieścić w salonie więcej, niż jedno stanowisko, zwracajmy uwagę na to, aby były one oddalone od siebie. Dwóch fryzjerów nie może „zderzać się „ ze sobą” w trakcie strzyżenia czy modelowania fryzury.

Niewielka przestrzeń może generować również problemy z utrzymaniem czystości. Zarówno samych mebli, jak i przestrzeni wokół. Dlatego wybierając fotel, warto kierować się także tym, czy można go łatwo przesuwać oraz czy jest lekki. Ciekawym i funkcjonalnym rozwiązaniem są fotele ze specjalnymi otworami w siedzisku. Zdecydowanie ułatwiają one czyszczenie mebla.

Zobacz także

Fryzjerski fotel dziecięcy - jak wybrać

Sprzęt fryzjerski - jak wybrać najlepszy

Konsoleta fryzjerska - jak wybrać

Myjnia fryzjerska - jak wybrać odpowiednią

Kontakt

Telefon
802 154 789

E-mail
kontakt@800lat.p

Adres

ul. Krucza 50, Warszawa

O firmie

Na stronie znajdziesz ciekawostki o biznesie pralniczym i poliuretanowym. Przekażemy Ci również wskazówki  dotyczące rozwoju biznesu fryzjerskiego oraz informacje na temat biznesu związanego z usługami solaryjnymi. Zapraszamy!