Sprzęt fryzjerski - jak wybrać najlepszy

Na sukces salonu fryzjerskiego składa się wiele elementów. Podstawową kwestią są oczywiście umiejętności i doświadczenie fryzjerów, którzy w nim pracują. Jednak jakość usług fryzjerskich w znacznej mierze zależy od używanego sprzętu i akcesoriów fryzjerskich. Właściwie dobrane meble są podstawą idealnego stanowiska fryzjerskiego. Mają być przede wszystkim funkcjonalne, komfortowe i estetyczne. Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt fryzjerski?

Fotel fryzjerski
Bez niego wykonywanie usług fryzjerskich nie byłoby możliwe. Fotel powinien charakteryzować się wygodą. Ważny jest zarówno komfort osoby, która w nim siedzi, jak i samego fryzjera wykonującego swoją pracę. Z punktu widzenia klienta istotne są podłokietniki oraz podnóżek. Fotel musi posiadać również wygodne oparcie, które kończy się w górnej części pleców. Nie może być wyższe, będzie, bowiem przeszkadzało fryzjerowi w swobodnym kreowaniu fryzury. Warto wybierać modele wyposażone w specjalne systemy blokujące możliwość niekontrolowanego przesuwania się fotela. Z drugiej strony, fotel powinien być łatwy do przesunięcia, kiedy jest to konieczne.

Konsoleta
Równie ważnym elementem wyposażenia salonu fryzjerskiego jest konsoleta. Dzięki niej klient może na bieżąco kontrolować pracę fryzjera. Konsoleta składa się z dużego lustra umieszczonego naprzeciw fotela, szafek umieszczanych po bokach na niezbędne akcesoria, które powinny być pod ręką oraz półki, na której klientka lub klient może położyć telefon czy torebkę. Warto zastanowić się nad doborem odpowiedniego oświetlenia. Lustro musi być dobrze oświetlone. Najlepiej sprawdza się światło naturalne. W razie potrzeby można jednak doświetlić je światłem sztucznym o ciepłej barwie, które sprawi, że wszelkie szczegóły będą lepiej widoczne.

Pomocnik fryzjerski
Pomocnikiem nazywany jest niewielki organizer, w którym fryzjer przechowuje podręczne akcesoria. Jest to z reguły mała szafka na kółkach. W zależności od potrzeb i preferencji możemy wybrać półkę, która składa się otwartych wysuwanych półeczek albo zamkniętych szufladek. Tego rodzaju meble są wykonywane z reguły z tworzyw sztucznych. To dobre rozwiązanie, bo umożliwia łatwe utrzymanie półki w czystości. Warto zwrócić uwagę na to, czy najwyższa półka posiada organizer, czyli specjalne przegródki na niewielkie przedmioty.
 

Zobacz także

Fryzjerski fotel dziecięcy - jak wybrać

Konsoleta fryzjerska - jak wybrać

Myjnia fryzjerska - jak wybrać odpowiednią

Fotel fryzjerski do małego salonu - jak wybrać

Kontakt

Telefon
802 154 789

E-mail
kontakt@800lat.p

Adres

ul. Krucza 50, Warszawa

O firmie

Na stronie znajdziesz ciekawostki o biznesie pralniczym i poliuretanowym. Przekażemy Ci również wskazówki  dotyczące rozwoju biznesu fryzjerskiego oraz informacje na temat biznesu związanego z usługami solaryjnymi. Zapraszamy!