Poliuretan w zastosowaniu sportowym

Poliuretan jest okrzyknięty przełomowym wynalazkiem ostatnich kilku dekad. Dzięki niemu mamy możliwość wytwarzają bardzo tanich i niezwykle wytrzymałych elementów przeróżnych urządzeń oraz maszyn. Poliuretanowe elementy znajdziemy w samochodach, obuwiu czy sprzęcie sportowym. Jego zastosowanie i ogromne możliwości docenia coraz większa liczba producentów. Dzięki swoim właściwościom fizycznym możemy go formować i dopasowywać do swoich potrzeb. Z tego tworzywa możemy wyprodukować materiał o konsystencji gąbki lub elementy twarde i wytrzymałe jak guma. Wszystko zależy jakiego rodzaju element potrzebujemy.

Poliuretan znaleźć możemy w wielu sprzętach sportowych oraz rekreacyjnych. Wiele elementów sprzętu sportowego wykonany jest z tego niesamowitego tworzywa. Poprzez elementy mocujące dla narciarzy, kółka w hulajnogach aż po odzież i obuwie sportowe i zabezpieczające przed urazami i kontuzjami. Poliuretan znajdziemy praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia. Jeżeli widzimy materiał lub element wyglądający jak stworzony z twardej spienionej gąbki, to jest to właśnie element wyprodukowany z tworzywa sztucznego nazywanego poliuretanem.

Zastosowanie tego tworzywa jest bardzo szerokie. Coraz więcej dziedzin naszego życia korzysta z dobrodziejstw i wszechstronności poliuretanu. Bardzo wiele się mówi w ostatnim czasie o wykorzystaniu poliuretanu w budownictwie. Dzięki swojej odporności na czynniki atmosferyczne świetnie spisuje się jako izolator wykorzystywany do ocieplania ścian lub stropów. Pianka poliuretanowa doskonale wypełnia szczeliny w murach oraz pozwala na odizolowanie dachów przy bardzo niskich kosztach wykonania takiej izolacji. Poliuretan jeszcze nie został w pełni wykorzystany i zapewne w najbliższych latach pokaże się w kolejnych odsłonach. Czas pokaże, jak wielkie możliwości ma przed sobą to wszechstronne tworzywo sztuczne.

Zobacz także

Poliuretan i elektronika

Wady i zalety poliuretanów

Poliuretan w budownictwie

Wały poliuretanowe

Kontakt

Telefon
802 154 789

E-mail
kontakt@800lat.p

Adres

ul. Krucza 50, Warszawa

O firmie

Na stronie znajdziesz ciekawostki o biznesie pralniczym i poliuretanowym. Przekażemy Ci również wskazówki  dotyczące rozwoju biznesu fryzjerskiego oraz informacje na temat biznesu związanego z usługami solaryjnymi. Zapraszamy!