Konsoleta fryzjerska - jak wybrać

Wyposażenie salonu składa się z kilku podstawowych i niezbędnych elementów. Jednym z nich jest konsoleta. Dla wielu stanowi jedynie element dekoracyjny, ale właściwie dobrana może być funkcjonalnym dodatkiem ułatwiającym pracę fryzjerów i zwiększającym komfort klientów salonów fryzjerskich. Najprościej rzecz ujmując konsoleta to połączenie wygodnego blatu, półek oraz lustra. W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje konsolet: wiszące oraz wolnostojące. Każdy typ konsolety ma swoje plusy, a jego wybór powinien być uzależniony od warunków panujących we wnętrzu.

Funkcjonalna i estetyczna
Chcąc dokonać wyboru odpowiedniej konsolety, należy przede wszystkim uświadomić sobie jej rolę w salonie. To jeden z tych elementów wyposażenia, który służy zarówno fryzjerowi, jak i klientowi. Wielu fryzjerów nie wyobraża sobie pracy bez konsolety. Otoczenie lustra bardzo często bywa wykorzystywane do przechowywania sprzętu oraz często używanych akcesoriów fryzjerskich. Natomiast klientowi konsoleta daje możliwość stałej kontroli pracy fryzjera. Może on interweniować od razu, gdy pojawią się u niego jakiekolwiek wątpliwości lub sugestie.

Poszczególne modele konsolet różnią się między sobą w zależności od zamysłu projektowego oraz wielkości i układu pomieszczenia, w którym mebel ma być ustawiony. Obowiązkowym elementem każdej konsolety jest jednak duże lustro, ustawiane na wprost fotela, szafki umieszczane po bokach oraz blat. Lustro jest niezwykle istotne. Powinno być ono nie tylko odpowiednio duże, ale i właściwie oświetlone. Oświetlenie sztuczne zapewnia dużą widoczność szczegółów. Jednak fryzjerzy preferują światło naturalne.

Liczy się również jakość
W dzisiejszych czasach przy bardzo szerokiej ofercie mebli do salonów fryzjerskich znalezienie dobrej konsolety nie jest żadnym problemem. W wielu przypadkach mebel ten dostępny będzie od ręki, bez czekania na długą realizację zamówienia. Warto wybierać spośród mebli dobrych jakościowo. Zwracajmy szczególną uwagę na klasę materiałów. Kupujmy konsolety, które charakteryzują się solidnym wykonaniem i wysoką estetyką. Nie da się ukryć, że wygląd konsolety wpływa ogromnie na wystrój całego salonu fryzjerskiego. To jeden z pierwszych elementów, który rzuca się w oczy klientom salonu i decyduje o dobrym wrażeniu.

Zobacz także

Fryzjerski fotel dziecięcy - jak wybrać

Sprzęt fryzjerski - jak wybrać najlepszy

Myjnia fryzjerska - jak wybrać odpowiednią

Fotel fryzjerski do małego salonu - jak wybrać

Kontakt

Telefon
802 154 789

E-mail
kontakt@800lat.p

Adres

ul. Krucza 50, Warszawa

O firmie

Na stronie znajdziesz ciekawostki o biznesie pralniczym i poliuretanowym. Przekażemy Ci również wskazówki  dotyczące rozwoju biznesu fryzjerskiego oraz informacje na temat biznesu związanego z usługami solaryjnymi. Zapraszamy!