Fryzjerski fotel dziecięcy - jak wybrać

Dzieci coraz częściej stają się klientami salonów fryzjerskich. Warto zatem pomyśleć o przystosowaniu zakładu fryzjerskiego do potrzeb najmłodszych. Niezbędnym elementem każdego salonu otwartego na dzieci jest fotel fryzjerski. Oferta dziecięcych modeli foteli fryzjerskich jest obecnie bardzo szeroka. Jaki fotel wybrać, aby dobrze spełniał swoje zadania?

Wygoda przede wszystkim
Podstawowym kryterium wyboru, tak jak w przypadku foteli dla dorosłych powinna być wygodna danego mebla. Nie da się ukryć, że czasami zabiegi fryzjerskie wymagają długiego siedzenia. Dlatego szeroki i miękki fotel, pozwalający przyjąć komfortową pozycję to podstawa. Pamiętajmy o tym, że dzieci nie mają tyle cierpliwości co dorośli. Jeśli poczują jakikolwiek dyskomfort, nie będą miały ochoty kontynuować strzyżenia czy modelowania. Z punktu widzenia samego fryzjera bardzo istotna jest również możliwość regulacji wysokości siedziska. Chodzi bowiem nie tylko o dopasowanie fotele do wzrostu dziecka, ale również podniesienie go na tyle wysoko, aby fryzjer mógł wygodnie pracować.

Fotel, a może zabawka?
Warto również wybrać model fotela, który będzie atrakcyjny dla dzieci pod względem wizualnym. Sprawdzą się modele o żywych kolorach z dziecięcymi motywami. Ciekawą opcją są pasy umożliwiające przypięcie dziecka. Dobrze, aby taki fotel miał także podnóżek. W przypadku najmłodszych maluchów wykonanie usługi fryzjerskiej może być szczególnie trudne. Zamiast fotela ze standardowym siedziskiem, możemy zdecydować się na fotel ze specjalną obudową np. w kształcie samochodu czy motocykla. Z reguły modele takie wyposażone są dodatkowo w sygnały dźwiękowe oraz świetle, które skutecznie przykuwają uwagę dziecka.

Specjalna nakładka na fotel
Jeżeli nie chcemy inwestować w specjalny fotel dla maluchów istnieje bardzo praktyczne rozwiązanie. Jest nim specjalne uniwersalne siedzisko, które nakładamy na zwykły fotel fryzjerski. Taka nakładka pozwala uzyskać optymalną pozycję dziecka do strzyżenia. Sprawdzi się w salonach, w których nie ma zbyt dużo miejsca na wydzielenie stanowiska dla dzieci albo w którym dzieci bardzo rzadko są klientami, a chcemy zadbać o ich wygodę oraz bezpieczeństwo wykonywanych usług.

Zobacz także

Sprzęt fryzjerski - jak wybrać najlepszy

Konsoleta fryzjerska - jak wybrać

Myjnia fryzjerska - jak wybrać odpowiednią

Fotel fryzjerski do małego salonu - jak wybrać

Kontakt

Telefon
802 154 789

E-mail
kontakt@800lat.p

Adres

ul. Krucza 50, Warszawa

O firmie

Na stronie znajdziesz ciekawostki o biznesie pralniczym i poliuretanowym. Przekażemy Ci również wskazówki  dotyczące rozwoju biznesu fryzjerskiego oraz informacje na temat biznesu związanego z usługami solaryjnymi. Zapraszamy!