Wały poliuretanowe

Poliuretan jest jednym z najciekawszych wynalazków ostatnich kilkudziesięciu lat. Dzięki zastosowaniu tego związku chemicznego mamy możliwość ograniczenia ilości oddawanej temperatury w chłodziarkach i lodówkach. Dzięki jego zastosowaniu rachunki, jakie płacimy za nasze lodówki, są o wiele niższe. Starsze typy urządzeń, w których wykorzystywane były inne rozwiązania, nie posiadały takiej klasy oszczędności jak te odizolowane pianką poliuretanową.

Ten związek chemiczny uznawany jest za substancję z nieskończonymi możliwościami zastosowania. Elementy z poliuretanu znajdziemy w większości naszych urządzeń oraz w odzieży. Praktycznie większość obuwia sportowego swoje podeszwy wykonane ma z miękkiego, sprężystego oraz bardzo odpornego na ścieranie poliuretanu. W drukarkach montowane są wały poliuretanowe, które napędzają niektóre ich elementy oraz zabezpieczają kartki przed zagnieceniem lub uszkodzeniem.

Także w motoryzacji znajdziemy elementy z poliuretanu. Większość siedzeń samochodowych wypełniona jest pianką poliuretanową, która jest bardzo elastyczna i pozwala na wieloletnie użytkowanie fotela samochodowego bez odkształceń lub wygnieceń.

Poliuretan wykorzystywany jest także z powodzeniem w budownictwie. Używany jest do docieplania ścian budynków oraz wypełniania szczelin powstałych w ścianach budynków. Poliuretan świetnie spisuje się także jako łącznik i wypełniacz w konstrukcjach dachowych. Coraz więcej mówi się także o łączeniu cząsteczek poliuretanu z lekami. Dzięki takim połączeniom lek szybciej trafia do krwiobiegu oraz działa silniej nie powodując skutków ubocznych.

Przez wielu znawców tematu tworzywo to nazywane jest przyszłością budownictwa oraz nowoczesnych technologii. Dzięki wielu właściwościom fizycznym poliuretan sprawdza się w przeróżnych dziedzinach i zastosowaniach. Może być giętki i sprężysty lub twardy i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Wszystko zależy od metody, w jakiej został wykonany element z tego cudownego tworzywa.

Zobacz także

Poliuretan i elektronika

Poliuretan w zastosowaniu sportowym

Wady i zalety poliuretanów

Poliuretan w budownictwie

Kontakt

Telefon
802 154 789

E-mail
kontakt@800lat.p

Adres

ul. Krucza 50, Warszawa

O firmie

Na stronie znajdziesz ciekawostki o biznesie pralniczym i poliuretanowym. Przekażemy Ci również wskazówki  dotyczące rozwoju biznesu fryzjerskiego oraz informacje na temat biznesu związanego z usługami solaryjnymi. Zapraszamy!