Poliuretan i elektronika

Tworzywo sztuczne, jakim jest poliuretan od wielu lat święci swoje triumfy, a przez wielu zostało nazwane tworzywem przeszłości o nieograniczonych możliwościach zastosowania. Nie dziwi więc nikogo, że w tak wielu miejscach i urządzeniach możemy spotkać ten niesamowity materiał.

Najważniejszą zaletą poliuretanu jest jego wszechstronność. Dzięki ogromnej elastyczności oraz odporności na działanie temperatur stosowany jest we wszelkiego rodzaju urządzeniach wytwarzających duże ilości ciepła. Często możemy spotkać lodówki lub zamrażarki, które odizolowane są właśnie poliuretanem. Jest to spowodowane doskonałymi właściwościami izolacyjnymi tego tworzywa sztucznego. Poliuretan spotkać możemy np. w elastycznych kablach jako izolator przewodnika, poliuretanowe podstawki pod płytki drukowane sprawdzają się o wiele lepiej niż niegdyś wykorzystywane podstawki plastikowe lub gumowe.

Elektronika to nie jedyna branża, która na tak wielka skale wykorzystuje to tworzywo sztuczne. Poliuretan doskonale nadaje się i wykorzystywany jest w przemyśle obuwniczym. Bardzo elastyczne i niezwykle wytrzymałe podeszwy znane nam z butów sportowych wykonane są właśnie z poliuretanu. Dzięki specjalnej technologi spieniony poliuretan uzyskuje odpowiednie do tej branży właściwości fizyczne przy zastosowaniu niezwykłej lekkości i wytrzymałości.

Elementy wykonane z poliuretanu możemy spotkać też w samochodach. Większość foteli samochodowych wykonana jest właśnie z tego niesamowitego materiału. Całe wnętrza foteli wypełnione są pianka poliuretanową, która przez wiele lat zachowuje swoje właściwości fizyczne jak sprężystość oraz miękkość. Także różnego rodzaju obicia naszego auta wykonane są w całości lub w części z poliuretanowej pianki, która doskonale wycisza wnętrze samochodu.

Poliuretany powoli stają się jednym z najczęściej wykorzystywanych tworzyw sztucznych. Za jego wyborem przemawiają wytrzymałość, niska cena oraz łatwość w kształtowaniu jego parametrów fizycznych.

Zobacz także

Poliuretan w zastosowaniu sportowym

Wady i zalety poliuretanów

Poliuretan w budownictwie

Wały poliuretanowe

Kontakt

Telefon
802 154 789

E-mail
kontakt@800lat.p

Adres

ul. Krucza 50, Warszawa

O firmie

Na stronie znajdziesz ciekawostki o biznesie pralniczym i poliuretanowym. Przekażemy Ci również wskazówki  dotyczące rozwoju biznesu fryzjerskiego oraz informacje na temat biznesu związanego z usługami solaryjnymi. Zapraszamy!