Razem pierze się lepiej

Zapewne wielu z nas korzystało z usług pralni chemicznych oraz tradycyjnych pralni np. w centrach handlowych. Oferowane przez te punkty usługi zazwyczaj są bardzo kompleksowe i nie traktują klienta w sposób indywidualny. Usługi pralni nie należą też do najtańszych. Osoby, które decydują się na tego typu usługę prania, zazwyczaj są albo dosyć zamożne, albo potrzebują skorzystać z prania chemicznego delikatnych ubrań. Tego typu pranie jest raczej niemożliwe do wykonania we własnym domu.

Co, jednak jeżeli jesteśmy biednym studentem i nie stać nas na pranie w pralniach, a w akademiku lub na stancji nie mamy pralki? Z pomocą przychodzą nam coraz częściej pojawiające się w dużych miastach i ośrodkach studenckich pralnie znane nam z filmów kręconych w Hollywood. Z reguły większość prac, jakie wykonujemy, lepiej wykonuje się w towarzystwie, podobnie jest też z praniem. Tego typu punkty usługowe, w których wrzucamy monetę, a pralka pierze nasze ubrania, są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych pralni. W Stanach Zjednoczonych są to miejsca, w których spotykają się ludzie, którzy na co dzień nie mogliby się spotkać na ulicy. Przedstawiciele różnych zawodów i o różnych poglądach spotykają się i mogą porozmawiać w oczekiwaniu na swoje pranie. Jest to w naszym kraju stosunkowo nowa sprawa jednak w dużych miastach coraz więcej osób, które nawet posiadają pralki, decyduje się na tego typu rozwiązanie. Przy praniu grupowym koszt prania jest też o wiele niższy. Jeżeli mamy niewiele ubrań możemy wraz ze znajomym zebrać większą ilość i wyprać je razem co znacznie obniża koszty. Większość tego typu punktów wyposażonych jest także w suszarkę, dzięki czemu do domu zabieramy suche i gotowe do ułożenia w szafie ubrania.

Czy takie punkty na stałe zagoszczą w naszych miastach, zależy od ilości osób zainteresowanych tego typu usługami. Jeżeli będzie to tylko chwilowa nowość, która nie zyska odbiorców, tego typu pralnie szybko zniknął z naszych okolic.
 

Zobacz także

Jak kupić idealną dla siebie pralkę?

Technologie czyszczenia oraz prania odzieży

Jaki środek do prania wybrać?

Czy warto założyć pralnie?

Promocja na pranie

Kontakt

Telefon
802 154 789

E-mail
kontakt@800lat.p

Adres

ul. Krucza 50, Warszawa

O firmie

Na stronie znajdziesz ciekawostki o biznesie pralniczym i poliuretanowym. Przekażemy Ci również wskazówki  dotyczące rozwoju biznesu fryzjerskiego oraz informacje na temat biznesu związanego z usługami solaryjnymi. Zapraszamy!