Jaki środek do prania wybrać?

Wybierając się na zakupy do marketu, zapewne wielu z nas ma problem z wyborem odpowiedniego środka do prania. Zależnie od rodzaju odzieży i kolorów środki mogą być bardzo różne. Do czarnych kolorów polecane są specjalne płyny do prania, które pozwalają zachować jak najdłużej niezmieniony kolor. Czarne ubrania powinny być specjalnie traktowane. Wystarczy jedno nieprawidłowe pranie, aby na zawsze nasze ulubione czarne ubrania straciły kolor. Kolorowe ubrania warto prać w płynach oraz proszkach do pielęgnacji kolorowych ubrań.

W ofercie sklepów znajdziemy wiele rodzajów proszków do prania oraz płynów, które mają za zadanie pozbyć się plam z naszej odzieży oraz utrzymać dobrą jakość tkanin. Dodatkowo w sklepach znajdziemy różne połączenia tych dwóch produktów np. kapsułki piorące zawierające obie te substancje. Wystarczy, że taką kapsułkę wrzucimy do bębna pralki i nastawimy ją na pranie. Wg. producentów kapsułki o wiele lepiej piorą odzież oraz poprawiają jej jakość i utrzymują w należytym stanie.

W ostatnim czasie w sklepach pojawiły się ciekawe produkty nazywane orzechami do prania. Są to indyjskiego pochodzenia środki piorące, które pozwalają na pranie bez użycia chemii. Szczególnie polecane są osobom z wrażliwą skórą, które po zastosowaniu tradycyjnych środków piorących mają wysypkę. Takie orzechy nie radzą sobie z bardzo dużymi zabrudzeniami oraz nie mają działania wybielającego.

Inną grupą środków wykorzystywanych w podczas prania są płyny do płukania. Dzięki ich zastosowaniu nasze tkaniny będą miękkie oraz pachnące. Kolejną zaletą stosowania płynów do płukania jest fakt, że po ich zastosowaniu ubrania się nie elektryzują.

Ostatnią grupą środków, o jakich należy wspomnieć, są chusteczki do prania. Wykonane ze specjalnego materiału chusteczki dodane do prania zapobiegają farbowaniu oraz absorbują znajdujące się w pralce barwniki, przez co nie osadzają się na tkaninach. Tego typu środki są nowością i nie do końca potwierdzono ich działanie, jednak warto spróbować, gdyż może to poprawić stan naszych ubrań.

Zobacz także

Jak kupić idealną dla siebie pralkę?

Technologie czyszczenia oraz prania odzieży

Czy warto założyć pralnie?

Promocja na pranie

Pranie na zawołanie

Kontakt

Telefon
802 154 789

E-mail
kontakt@800lat.p

Adres

ul. Krucza 50, Warszawa

O firmie

Na stronie znajdziesz ciekawostki o biznesie pralniczym i poliuretanowym. Przekażemy Ci również wskazówki  dotyczące rozwoju biznesu fryzjerskiego oraz informacje na temat biznesu związanego z usługami solaryjnymi. Zapraszamy!