Symbole na metkach naszych ubrań

Wielu z nas zapewne zastanawiało się, co oznaczają różne wzory i symbole na metkach naszych ubrań. Ich znaczenie jest dosyć proste, stworzone są one po to, aby przekazać nam zasady prania oraz pielęgnacji danej części garderoby. Tylko dzięki odpowiedniemu stosowaniu się do symboli umieszczonych na naszych metkach przedłużymy żywotność naszej garderoby oraz zachowamy jej piękny wygląd.

Na metce znajdziemy m.in. informację o prasowaniu oraz o temperaturze, w jakiej należy prasować nasze ubranie. Jeżeli na metce umieszczone jest żelazko, to znaczy, że możemy je prasować. Żelazko z kropką lub kilkoma kropkami oznacza zakres temperatur, jakie należy ustawiać podczas prasowania. Jeżeli na naszej metce widnieje przekreślone żelazko, to znaczy, że tego typu odzież nie jest przeznaczona do prasowania.

Innym częstym symbolem na naszych ubraniach jest miska z dłonią. Jest to informacja, że tego typu ubranie należy prać ręcznie. Najlepiej, jeżeli do tego celu wykorzystamy specjalny detergent do prania ręcznego oraz miski z ciepłą wodą. Tego typu znak należy potraktować bardzo poważnie, gdyż w przypadku wyprania odzieży oznaczonej tym znakiem w pralce możemy ją zniszczyć.

Innym częstym znakiem, jaki możemy spotkać na naszych metkach, jest okrąg ze wpisaną w nim literą P. Oznacza to, że nasze ubranie wymaga tylko i wyłącznie prania chemicznego. Najczęściej tego typu oznaczenie spotkamy na garniturach, płaszczach oraz delikatnych i drogich ubraniach. Natomiast jeżeli na naszym ubraniu umieszczony jest trójkąt, oznacza to, że bez obaw o zniszczenie ubrania możemy użyć dowolnego wybielacza.

Jest jeszcze wiele tego typu oznaczeń, a te, które wymienione zostały powyżej są najważniejszymi, o których należy pamiętać. Pozostałe są także ważne, jednak nie wpływają w znaczący sposób na bezpieczeństwo prania. Powinniśmy jednak przed rozpoczęciem prania dokładnie zapoznać się z instrukcją, jaką nakazuje nam stosować producent w celu zabezpieczenia odzieży przed zniszczeniem.

Zobacz także

Jak kupić idealną dla siebie pralkę?

Technologie czyszczenia oraz prania odzieży

Jaki środek do prania wybrać?

Czy warto założyć pralnie?

Promocja na pranie

Kontakt

Telefon
802 154 789

E-mail
kontakt@800lat.p

Adres

ul. Krucza 50, Warszawa

O firmie

Na stronie znajdziesz ciekawostki o biznesie pralniczym i poliuretanowym. Przekażemy Ci również wskazówki  dotyczące rozwoju biznesu fryzjerskiego oraz informacje na temat biznesu związanego z usługami solaryjnymi. Zapraszamy!