Jak kupić idealną dla siebie pralkę?

Pralka jest urządzeniem, które ma zapewnić komfort podczas codziennych czynności związanych z porządkami w domu. Z uwagi na wiele różnych modeli oraz dodatkowych funkcji, jakie posiadają dzisiejsze pralki, warto przed zakupem dokładnie zapoznać się z ofertą sklepu, do którego się wybieramy, oraz określić nasze potrzeby.

Podstawowym podziałem, z jakim się spotkamy, jest podział na pralki ładowane lub też napełniane od góry, lub od przodu. Jeżeli mamy w swoim domu niewielką łazienkę, w której nie chcemy zajmować zbyt dużo miejsca, powinniśmy wybrać pralkę napełnianą od góry. Nie jest ona może tak ładna i efektowna jak pralka automatyczna napełniana od przodu, jednak zajmuje znacznie mniej miejsca i pozwala na wkomponowanie w ciasne miejsca w naszej łazience. Pralki ładowane od przodu polecane są do przestronnych łazienek, w których nie brakuje miejsca. Oba typy pralek produkowane są jako pralki typowo wolnostojące oraz pralki do zabudowy. Drugi rodzaj pralek możemy ładnie wkomponować w nasze meble lub np. ustawić w kuchni co dosyć często się spotyka szczególnie w nowoczesnym wystroju wnętrz.

Podczas wyboru pralki ważne są też jej parametry. Pierwszą ważną sprawą, nad jaką powinniśmy się zastanowić, jest pojemność bębna. Jeżeli mamy dużą rodzinę i często pierzemy, to powinniśmy szukać pralki z jak największym bębnem piorącym. Dzięki temu jednorazowo zmieścimy do pralki większą ilość ubrań.

W wyborze pralki ważne są też jej wewnętrzne elementy jak np. silnik. W nowoczesnych pralkach wykorzystywane są trzy typy silników. Pierwszym z nich jest silnik klasyczny, które montowane są w najtańszych modelach pralek. Silniki indukcyjne stosowane są w wyższej klasy pralkach, pracują bardzo cicho i potrafią wirować z prędkością nawet do 1800 obrotów na minutę. Trzecim typem silników są silniki komutatorowe, które podobnie jak indukcyjne pracują z prędkością maksymalną zbliżoną do 1800 obrotów na minutę, jednak koszt ich naprawy jest znacznie niższy niż w przypadku cichych silników indukcyjnych.

Zobacz także

Technologie czyszczenia oraz prania odzieży

Jaki środek do prania wybrać?

Czy warto założyć pralnie?

Promocja na pranie

Pranie na zawołanie

Kontakt

Telefon
802 154 789

E-mail
kontakt@800lat.p

Adres

ul. Krucza 50, Warszawa

O firmie

Na stronie znajdziesz ciekawostki o biznesie pralniczym i poliuretanowym. Przekażemy Ci również wskazówki  dotyczące rozwoju biznesu fryzjerskiego oraz informacje na temat biznesu związanego z usługami solaryjnymi. Zapraszamy!